Warning: filectime(): stat failed for /home/kuyumtimec/public_html/resimler/haberler/MTViMGJlOWJkYzlhMmE.jpg in /home/kuyumtimec/public_html/inc/model.php on line 25

Warning: filectime(): stat failed for /home/kuyumtimec/public_html/resimler/haberler/MTViMGJlOWJkYzlhMmE.jpg in /home/kuyumtimec/public_html/inc/model.php on line 25
Akdeniz’e hareket getiren organizasyon: Çukurova Mücevher Fuarı

Akdeniz’e hareket getiren organizasyon: Çukurova Mücevher Fuarı

Akdeniz’e hareket getiren organizasyon: Çukurova Mücevher Fuarı


Akdeniz’e hareket getiren organizasyon: Çukurova Mücevher Fuarı

14. Çukurova Altın ve Mücevher Fuarı, 4-6 Mayıs tarihleri arasında sektörün önde gelen marka ve firmalarının özel koleksiyonlarını yurt içi ve yurt dışından gelen 10 bine yakın profesyonel alıcılarla buluşturdu. Start Fuarcılık’ın Adana Kuyumcular Odası desteğiyle düzenlediği fuar, profesyonel ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekerken, ünlü mankenlerin sahneye çıktığı Gala Gecesi’yle de göz kamaştırdı.

2005 yılında Adana’da startı verilen Çukurova Altın ve Mücevher Fuarı, Gaziantep ve Kahramanmaraş deneyiminin ardından bu yıl, yine doğduğu verimli ve potansiyeli yüksek topraklara geri döndü. Adana Kuyumcular Odası işbirliği ve Start Fuarcılık organizasyonuyla düzenlenen 14. Çukurova Altın ve Mücevher Fuarı, 4-6 Mayıs tarihleri arasında Adana Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuarın açılış törenine, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe,Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Nihat Sözütek, Türkiye’nin farklı illerinden gelen oda ve dernek başkanları ve sektör temsilcileri katıldı. Açılış konuşmalarının ardındanStart Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Öztürk ve Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, destek ve katkılarından dolayı Vali Demirtaş ve Belediye Başkanı Sözlü’ye Ana Sponsor; Borsa Gold Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Baş’a , Altın Sponsor Desa-Şenbayrak Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Şenbayrak’a  plaket takdim etti. Törenin ardından Vali, Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet, standları tek tek dolaşarak katılımcı firmalara hayırlı fuarlar dileğinde bulundu.

Fuar, özellikle hafta sonu ziyaretçilerle dolup taştı. Erken seçim kararının alınmasından sonra piyasadaki belirsizliklerin ortadan kalkması ve düğün sezonunun Ramazan ayı nedeniyle bu yıl erken başlaması, fuara olan ziyaretçi talebini de pozitif etkiledi. 3 gün açık kalan fuarı, çevre illeri başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 10bine yakın kişi ziyaret etti. Ana sponsor; Borsa Gold, altın sponsor; Desa- Şenbayrak Kuyumculuk ve konaklama sponsoru; Şenbayrak Oteli’nin katkılarıyla düzenlenen Çukurova Altın ve Mücevher Fuarı, Gaziantep ve Kahramanmaraş’tan sonra ilk adresinde gösterdiği yüksek performansla göz doldurdu. Katılımcı firmalar, fuarın başarılı grafiği nedeniyle fuar sırasında Start Fuarcılık yetkilileriyle görüşerek 2019 yılıyla ilgili rezervasyonlarını şimdiden yaptırdı.

Görkemli Gala
Adana Kuyumcular Odası ve Start Fuarcılık, kuyumcu oda/dernek başkanları ve katılımcı firmalar için fuarın ilk gününde Seyhan Otel’de bir gala gecesi düzenledi. Gecenin geç saatlerine kadar süren galada, Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman ve Start Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Öztürk, kuyumcu oda/  dernek başkanlarına teşekkür plaketi verdi. Gala Gecesi’nde İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık da Adana Kuyumcular Odası Başkanı Başman’a kahve takımı hediye etti. Gala’da sunuculuğunu ünlü mankenler Deniz Akkaya ve Ebru Destan’ın yaptığı defile, renkli görüntülere sahne oldu. Aralarında Tuğba Altıntop,  Ece Gürsel veCansu Taşkın gibi ünlü isimlerin yer aldığı mankenler, Borsa Gold,  Desa Kuyumculuk, Lidya Kuyumculuk, Cemcem ve Reygold’un fuara özel tasarladığı koleksiyonları sergiledi.

Emeği geçen herkese teşekkür ederiz!

Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başmanve Start Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Öztürk, yaptıkları ortak açıklamada,Çukurova Altın ve Mücevher Fuarı’nın gösterdiği yüksek performansta emeğe geçen sponsorlar başta olmak üzere katılımcılar, bölge esnafıyla oda ve dernek başkanlarına teşekkür etti.

Fuarımız, bilindiği gibi 2005-2007'de Adana'da, 2008-2014'te Gaziantep'te, 2015-2017'de Kahramanmaraş'ta düzenlendi. Bu yıl, doğduğu topraklara Çukurova’ya geri döndü. Fuarın hazırlık sürecinde bize desteklerini esirgemeyen başta Adana Valisi Sayın Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Sözlü, ana sponsorumuzBorsa Gold, altın sponsorumuz Desa- Şenbayrak Kuyumculuk ve değerli katılımcılarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizi geçmiş etkinliklerde olduğu gibi, bu organizasyonumuzda da yalnız bırakmayan oda ve dernek başkanlarına şükranlarımızı sunuyoruz. Fuarımız, Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta olduğu ilk adresi olan Adana’da da beklentileri fazlasıyla karşılayarak katılımcılarını memnun etmiştir. Çukurova Fuarı, bu başarısıyla sektörün önemli buluşma adreslerinden biri olduğunu kanıtlamıştır”


 


 

 

 

 Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.