Ayhan Akbay Fuarın performansı bize gurur verdi!

Ayhan Akbay Fuarın performansı bize gurur verdi!


Ayhan Akbay Fuarın performansı bize gurur verdi!

Bismil Kuyumcular Derneği Başkan Yardımcısı ve Hima Kuyumculuk firma sahibi Ayhan Akbay,  Mezopotamya Fuarı’na gösterilen yoğun ziyaretçi ilgisinden gurur duyduklarını açıkladı. Akbay, hem kuyumculuk sektörüne, hem de Diyarbakır’a katkı sağlayan fuara destek vermeye devam edeceklerini dile getirdi.

Mezopotamya Mücevher Fuarı’nın sergilediği yüksek performansta katılımcı firmaların yanı sıra Diyarbakır esnafı başta olmak üzere yakın illerden gelen ziyaretçilerin katkısı büyük. Kuşkusuz, organizasyonun bu başarısında Diyarbakır’ın kuyumculukta sadece perakende olarak değil, toptan ve üretimdeki potansiyeli de etkili oldu. Bismil’den fuara katılımcı olarak yer alan Hima Kuyumculuk, 22 ayar kategorisinde bilezik, Hint, Trabzon, Diyarbakır hasır modelleri, Urfa akıtması, Halep işi zincirler ve pırlantalı modellerini sergiledi. Firma sahibi ve Bismil Kuyumcular Derneği Başkan Yardımcısı Ayhan Akbay, 25 yıllık mesleki deneyimi olan bir isim. Mesleğe perakendeci olarak başlayan Akbay, çeşitli atölyelere ürettirdiği modelleri Bismil ve Diyarbakır başta olmak üzere tüm Türkiye’ye pazarlıyor.  Mezopotamya Fuarı’nın son derece başarılı geçtiğini söyleyen Akbay, fuara katkısı olan Türkiye’nin farklı illerinden gelen oda ve dernek başkanlarıyla İstanbul, Adana ve Kahramanmaraş’tan katılımcı olarak yer alan firmalara teşekkür ettiklerini dile getirdi.  

 

Pırlantaya ilgi artıyor

Son yıllarda tüm Türkiye’de olduğu gibi Diyarbakır’da da pırlantaya gösterilen ilgi arttı. Akbay, “Nişanlarda tektaş pırlanta takılıyor. Yavaş yavaş pırlantaya dönüyorlar.  Biz de tanıtıyoruz.  En çok tektaş modelleri satılıyor.” dedi.

2017 yılında Diko tarafından düzenlenen Kuyumcular arası futbol turnuvasının şampiyonu HİMA Spor oldu. Kupayı takımının kaptanı AYHAN AKBAY kaldırdı. 

 

 

 


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.