Warning: filectime(): stat failed for /home/kuyumtimec/public_html/resimler/haberler/MTVhYjhiOGIxMDE3YzQ.jpg in /home/kuyumtimec/public_html/inc/model.php on line 25

Warning: filectime(): stat failed for /home/kuyumtimec/public_html/resimler/haberler/MTVhYjhiOGIxMDE3YzQ.jpg in /home/kuyumtimec/public_html/inc/model.php on line 25
Eyüp Elitaş “Blue Diamond” bayisi olun, daha fazla kazanın!

Eyüp Elitaş “Blue Diamond” bayisi olun, daha fazla kazanın!

Eyüp Elitaş “Blue Diamond” bayisi olun, daha fazla kazanın!


Eyüp Elitaş “Blue Diamond” bayisi olun, daha fazla kazanın!

2014 yılında perakende konusunda atılım başlatan Blue Diamond markası, kısa süre içerisinde yurt içindeki mağaza sayısını 100’e çıkarmayı başardı. Blue Diamond Genel Müdürü Eyüp Elitaş, sektör tarafından büyük talep gördüklerini belirterek, hedeflerinin Türkiye’nin tüm illerinde mağaza açmak olduğunu dile getirdi.

Türk kuyumculuk sektörü, yurt içi ve yurt dışındaki tüm olumsuz tabloya rağmen gelişmesini ve büyümesini devam ettiriyor. Özellikle lüks kategorisinde rakiplerin arttığı bir süreçte, reklam ve tanıtımın önemi gittikçe artıyor. Sektörde mağazalaşma konusunda öne çıkan markalar, bu nedenle reklamı etkin bir şekilde kullanarak piyasada öne çıkarak fark oluşturuyor. Görsel ve yazılı medyada reklamı etkin kullanan markalardan biri de Blue Diamond. 2014 yılında perakende alanına da yatırım yapmaya başlayan Blue Diamond, 4 yıl içerisinde iç piyasadaki mağaza sayısını 100’e çıkardı. Markanın mağazalaşmadaki hedefi; Türkiye’nin tüm illerinde Blue Diamond markasını açmak. Blue Diamond, bu vizyon ışığında Nautilus AVM’de açılan konsept mağazanızda bayi olacaklara, mağaza ve satış konusunda eğitimler veriyor. Konsept mağazada verilen eğitimlerde ürün seçiminden vitrin dizimine, pırlanta nasıl anlatılmalı ve servis edilmeliye kadar birçok konuda bilgi aktarılıyor. 

 

Blue Diamond Genel Müdürü Eyüp Elitaş, marka olarak gelecek hedefleri hakkında bilgi verdi.

Blue Diamond markasının iç pazarda ulaştığı büyüklük hakkında bilgi verebilir misiniz? Bugün itibariyle kaç mağazanız var?

Blue Diamond, 2004 yılından bu yana sektörde yer alıyor. Perakendeye 2014 yılında adım attı. Çok kısa bir sürede Türkiye’nin dört bir yanında 100 mağazaya ulaştı. Bunun en büyük sebebi, mağaza açanların çok kazanması. Blue Diamond markası sunduğu avantajlar sayesinde diğer rakiplerinden ayrılıyor ve en zor zamanlarda bile en çok kazandıran marka olarak sektördeki tüm kuyumcuların dikkatini çekiyor. 

 

Blue Diamond mağazası açmak bayilere ne tür katkılar sunuyor?Marka olarak bayilerinize sunduğunuz hizmetler neler?

Öncelikle Blue Diamond’un çok ciddi bir stoğu ve üretim gücü bulunuyor. Kendi üretim ekibi sayesinde Blue Diamond koleksiyonlarını ilk elden oluşturuyor. Böylelikle müşterilerine uygun fiyatlarla ürünlerini sunuyorlar. Ayrıca, mağaza dekorasyonu ve satış konusunda uzman ekibimizle bayilerimize gerekli desteği sunuyoruz. 

 

Blue Diamond mağaza açmanın getirileri ve avantajları nelerdir?

Blue Diamond mağazası açanlar öncelikle pırlantayı sektördeki en iyi, en avantajlı yerden alırlar. Ürünlerini müşterilerine en avantajlı fiyatlarla müşterilerine sunarlar. 365 gün yaptığımız televizyon reklamları sayesinde her zaman gündemde ve müşterilerin gözü önünde olan bir markanın gücüyle satış yaparlar.  Blue Diamond mağazalarında en az maliyetle, en etkin satışı yaptıracak bir dekor kullanılıyor. Mağazalarda pırlantanın yanında altın satışı da yapılabiliyor. Bayilerimiz, altın ürünlerini bağımsız olarak diledikleri yerden alabiliyorlar. 

 

Blue Diamond mağazası açanlar öncelikle pırlantayı sektördeki en iyi, en avantajlı yerden alırlar. Ürünlerini müşterilerine en avantajlı fiyatlarla müşterilerine sunarlar. 365 gün yaptığımız televizyon reklamları sayesinde her zaman gündemde ve müşterilerin gözü önünde olan bir markanın gücüyle satış yaparlar.  

 

İç piyasada mağaza açma konusunda markanıza talep nasıl?İsteyen herkes Blue Diamond mağazası açabilir mi? Kıstaslarınız neler?

Blue Diamond markasına yoğun bir ilgi var. Sektörden gelen talepler her geçen gün artarak devam ediyor. Bayilik konusunda öncelikle ticari olarak ortak görüşe sahip olduğumuz kuyumcularla ilerliyoruz. Herhangi bir franchise bedeli almıyoruz. Mağazalarımızın minimum 40 metrekare olması ve standardımızı korumak için dekor konusunda bizim çalıştığımız mimarlarla ilerlenmesi gerekiyor. Ayrıca, mağaza açmak isteyenler belirli bir miktar ürün alımı yapmak durumundalar. Bu tutar da AVM ve cadde mağazalarına göre farklılık gösteriyor. 

 

Nautilus AVM’de açılan konsept mağazanızda bayi olacakları verdiğiniz eğitim ve içeriği hakkında bilgi verebilir misiniz?

Nautilus, bizim merkezi olarak açtığımız bir mağazamız, franchise değil. Bu mağazadaki ekibimiz, pırlanta perakendeciliği konusunda önemli tecrübelere sahip bir ekip. Yeni mağaza açacak olan bayilerimizi ve ekiplerini, bir süre Nautilus mağazamızda misafir ediyor, çeşitli eğitimlerle mağazacılık ve satış konusunda bilgilerimizi aktarıyoruz. Mağazamızda verdiğimiz eğitimlerde ürün seçiminden vitrin dizimine, pırlanta nasıl anlatılmalı ve servis edilmeliye kadar bir çok konuda bilgi paylaşımları yapıyoruz. 

 

Blue Diamond markası olarak mağazalaşma konusunda hedefleriniz neler?

Amacımız, pırlanta almak isteyen herkese ulaşmaktır. Bunun için de Türkiye’nin tüm illerinde Blue Diamond mağazası açmak için çalışıyoruz. Öncelikli hedefimiz; AVM’lerde yer almak. AVM bulunmayan illerde ise o bölgenin alışveriş alışkanlığının en yoğun olduğu önemli caddelerinde yer almak. 

Mart Fuarı hakkında beklentileriniz neler? Blue Diamond standında hangi yeni ürün ve koleksiyonları göreceğiz?

Fuarlar, bizim için çok önemlidir. Hem var olan müşterilerimize  hazırladığımız yeni ürünlerimizi, koleksiyonlarımızı sunmuş oluyoruz. Hem de yeni müşterilerle tanışmak ve markamızı anlatmak adına çok önemli fırsatlar doğuyor. Her fuar olduğu gibi bu fuara da çok iyi hazırlandık. Kolekyonlarımıza yeni modeller ekledik. 

 

 

 Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.