Fuarların yeni ve değişmez kutu tedarikçisi: Biricik Kutu

Fuarların yeni ve değişmez kutu tedarikçisi: Biricik Kutu


Fuarların yeni ve değişmez kutu tedarikçisi: Biricik Kutu


Sektörün önde gelen altın ve mücevher firmalarında yöneticilik yaparak kazandığı deneyimi kendi markası olan Biricik Kutu’ya aktaran firma sahibi Biricik Kırbay, müşteri portföyünü yurt içinde düzenlenen fuarlara katılarak genişletiyor. Özel üretim ve kaliteli kutu modelleriyle müşterilerine hizmet veren markanın Mart İstanbul’la başlayan fuarcılık öyküsü Mezopotamya ve Çukurova fuarlarıyla devam etti.

Türk kuyumculuk sektörünün altın takı ve mücevherde bugün dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olmasının arkasında usta ellerle şekillenen koleksiyonların yanında bu benzersiz model ve koleksiyonların sunumu da büyük önem taşıyor. Dikkat çekici bir dekor ve kalitesi yüksek bir kutuda sunulan mücevherin doğal olarak etkisi ve katma değeri de farklı olabiliyor. Böyle olmasaydı bugün, dünyaca tanınan bir mücevher markası, 180 yılı aşkın bir süredir hep aynı kaliteli kutuda ürünlerini müşterileriyle buluşturmazdı. Sektöre kutu kategorisinde hizmet sunan firmalardan biri de Biricik Kutu. Marka olarak yeni kurulsa da firma sahibi Biricik Kırbay’ın sektördeki geçmişi ve birikimi oldukça fazla. Biricik Kutu, bu yıl radikal bir karar vererek sırasıyla Mart-İstanbul Mücevher Fuarı, Mezopotamya Mücevher Fuarı ve Çukurova Mücevher Fuarı’na katılmış. Biricik Kırbay’ın fuarlara katılım gerekçesi oldukça ilginç. Konuyla ilgili neler söylediğini gelin kendisinden dinleyelim.

“Aslında, İstanbul, Diyarbakır ve Adana fuarlarına biraz da sınırlarımı aşıp girdim. Sonuçta ben, bir kutu firmasıyım, altın değil. Günümüzde küresel dünyada en önemli şey reklam...  Bütün büyük firmalar, reklamlarla büyüyerek bir yerlere geliyor. Amacım, yüzde 90 Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu ağırlıklı olan müşteri portföyümü büyütmekti.”

Mezopotamya fuarını çok güzel buldum!
Kırbay, üç fuarı da değerlendirdiği söyleşimizde İstanbul ve Diyarbakır fuarlarından övgüyle söz ederken, Adana fuarına bölgenin esnafının ilgi göstermediğini vurguladı:

“Diyarbakır fuarının organizasyonunu çok güzel buldum.  Ana sponsor ve Mustafa Akkul Beyefendi, verimli bir fuara ev sahipliği yaptı. En az 10-15 yeni müşteri kazandım. Adana Fuarı için aynı şeylere söyleyemeyeceğim.  Adana’da hiçbir kuyumcu standımıza gelip de ‘Bu kutu kaç lira?’ demedi. Diğer şehirlerden gelenler vardı; ancak Adana’dan kuyumcu yoktu. Fuar, sanki birkaç firma için yapılmıştı. Gala Gecesi’nde şikayetimi de Adana Başkanı’na da bildirdim. Diyarbakır’da tüm katılımcılara plaket verilerek tanıtımları yapılırken, Adana’da bizim için hiçbir tanıtım yapılmadı ne yazık ki… Diyarbakır ve İstanbul fuarlarının çok yararlı olacağını düşünüyorum. Gelecek yıl da bu iki fuara katılmayı düşünüyorum.”

Biricik Kutu, pırlantadan en ucuz segmente yani karton seriden ışıklı kutuya her türlü hizmeti veriyor. Fuarlarda hiçbir yerde olmayan tamamen özel tasarım kutu modellerini sergileyen kalite ve müşteri memnuniyetine büyük önem veren Biricik Kutu, Marmara, İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu illerinin yanı sıra Almanya ve Irak’a da ihracat yapıyor.Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.