Warning: filectime(): stat failed for /home/kuyumtimec/public_html/resimler/haberler/MTViMGQyODZjNzRiMjc.jpg in /home/kuyumtimec/public_html/inc/model.php on line 25

Warning: filectime(): stat failed for /home/kuyumtimec/public_html/resimler/haberler/MTViMGQyODZjNzRiMjc.jpg in /home/kuyumtimec/public_html/inc/model.php on line 25
Kemal İlkar Fuarlar, AVM mantığıyla çalışırsa daha başarılı olur!

Kemal İlkar Fuarlar, AVM mantığıyla çalışırsa daha başarılı olur!

Kemal İlkar Fuarlar, AVM mantığıyla çalışırsa daha başarılı olur!


Kemal İlkar Fuarlar, AVM mantığıyla çalışırsa daha başarılı olur!

Büyük yatırım yaparak fuarlara katıldıklarını belirten İlkar Kuyumculuk firma sahibi Necati İlkar, fuarlarda azami verimin alınabilmesi organizatör firma ve oda yönetimine dikkat çekici bir çağrıda bulundu. İlkar,“Başarılı olmak isteniyorsa kuyumcuları, mağazalarını kapattıktan sonra akşam buraya davet etmeliyiz. AVM’lerde olduğu gibi fuar, geç saatlerde açılıp gece 22.00- 23.00 saatlerine kadar ziyarete açık olmalıdır.” dedi.

14 ayar fantezi kategorisinde benzersiz ürünleriyle 2015 yılından sonra bu yıl ikincisi düzenlenen Mezopotamya Mücevher Fuar’na katılan İlkar Kuyumculuk yetkilileri, organizasyonun daha da başarılı olması için Sereks Fuarcılık ve Diyarbakır Kuyumcular Odası’ndan bir talepte bulundu. İlkar Kuyumculuk firma sahibi Necati İlkar, katılımcıların daha fazla alıcı gruplarıyla buluşması için fuarların akşamları geç saate kadar açık tutulması gerektiğini açıkladı. İlkar, bu önerisinin gerekçeleriyle ilgili şunları söyledi:

“Fuarı sadece sipariş almak ve satış olarak görmüyoruz. Meslektaşlarımızla bir araya geldiğimiz, tanıtım yaptığımız; müşteri satıcı, müşteri toptancı ve müşteri atölyeci ilişkilerini biraz daha geliştirmek istediğimiz platformlar olarak bakıyoruz. Ancak, bize yeterli derecede tanışabilmek için kuyumcuların gelmemeleri bizi üzüyor. Büyük sıkıntılara katlanarak fuara geliyoruz. Fuar öncesinde 10 gün ticaret yapmayı bırakıyoruz. Ürünleri hazırlamak, fuarda sergilemek, toplamak ve pazarlama ekiplerine ayrı zaman ve emek istiyor.Sereks Fuarcılık ve Oda başkanımız, daha başarılı olmak istiyorlarsa kuyumcuları mağazalarını kapattıktan sonra buraya davet etmeliyiz. Fuar alanını saat 10.00 yerine 13.00 veya 14.00’te açabiliriz. Tıpkı AVM’lerde olduğu gibi akşam, saat 22.00-23.00’e kadar açık olmalıdır. O zaman hiçbir kuyumcunun ben dükkanda yalnızım, bırakıp gelemedim mazereti olmayacak.”

40 yıllık kuyumcu geçmişinin 35 yılını pazarlamayla geçtiğini vurgulayan İlkar,  verdikleri emeğin karşılığında verim beklediklerini, bu nedenle fuarı düzenleyen Sereks Fuarcılık yetkilileri ve destek veren Diyarbakır Kuyumcular Odası Başkanı’na başarılı fuar için teşekkür ettiklerini bildirdi.

Kaliteyi ucuza bulamazsınız!
14 ayar fantezi modellerini ülkenin birçok farklı il ve bölgelerine pazarlayan Necati İlkar, sadece iç piyasaya hizmet verdiklerini, düşük fiyat politikası nedeniyle dış pazarlarla çalışmadıklarını vurguladı. 

“14 ayarda klasik fantezi çalışıyoruz. Küpe, yüzük, döküm tarzı ve taşlı ürünler değil. Üretimi daha zor olan fantezi olan modelleri tercih ediyoruz. Üretimi zor ve gramajları hafif olan ürünlerin satışı kolay olan ürünlerde bizi zorladılar. Fiyatlar yüksek satamıyoruz; ama bizim yaptığımız ürünlerin normalin yüzde 50 altında olduğu için bizi de kurtarmıyor. Böyle bir sıkıntı da var. Hem de çok güzel olacak, hem de ucuz. Maalesef, hem güzel, hem de ucuz öyle bir şey yok. İhracattaki fiyatlar çok düşük.  İhracattaki fiyat imalatçıyı da kurtarmıyor.  Toptancı aracı bir firma olarak başka bir yerden alıp üzerine bir şey koymamız mümkün değil.”Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.