Warning: filectime(): stat failed for /home/kuyumtimec/public_html/resimler/haberler/MTVhYjllZGRhNWFlNDc.jpg in /home/kuyumtimec/public_html/inc/model.php on line 25

Warning: filectime(): stat failed for /home/kuyumtimec/public_html/resimler/haberler/MTVhYjllZGRhNWFlNDc.jpg in /home/kuyumtimec/public_html/inc/model.php on line 25
KISWAH, zaman üstü koleksiyonlarını ilk kez fuarda sergileyecek!

KISWAH, zaman üstü koleksiyonlarını ilk kez fuarda sergileyecek!

KISWAH, zaman üstü koleksiyonlarını ilk kez fuarda sergileyecek!


KISWAH, zaman üstü koleksiyonlarını ilk kez fuarda sergileyecek!

2014 yılında kurulan; ancak 25 yıllık bir mesleki birikimin ürünü olan KISWAH markası, medeniyet ve tarih esintileri taşıyan görkemli mücevher koleksiyonlarını, ilk kez Mart Fuarı’nda ziyaretçilerin beğenisine sunacak. KISWAH Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Kantarcı, marka olarak Türkiye’nin en özgün butik mücevher markası olmayı hedeflediklerini söyledi.

“Zaman Üstü Birlik” felsefesiyle yola çıkan firmanız hakkında bilgi verebilir misiniz?

KISWAH olarak, medeniyetimizin muhteşem hikayelerini ve iz bırakan anlarını, eşsiz zanaatkarlıkla işlenen mücevherler aracılığıyla canlı ve kalıcı kılmak istiyoruz. 4000 yıllık tarihi akademik olarak detaylı incelediğimizde, tüm insanlığa ışık tutacak paha biçilemez anlara tanık oluyoruz ve bunlar bizi geleceğe kalacak parçalar yaratma konusunda heyecanlandırıyor. Tüm bu eser değerindeki ürünleri, KISWAH çatısı altındaki zaman üstü koleksiyonlarda bir araya getiriyoruz. Markamızın doğuşu, 2013 yılında yoğun geçen ticaret hayatım devam ederken güzel sanatların en güzel uygulanabileceği, özel zanaatkarlık gerektiren, değeri her daim kalıcı ve ortaya konan gayretlerin boşa gitmeyeceği mücevher üretme fikrinin bende oluşmasıyla başladı. ‘’KISWAH’’ markasını 2014 yılında kurarak 3 yıl süreyle araştırma, tasarım ve koleksiyon oluşturmayla meşgul oldum. 2017 yılı başında ise markalaşmanın en önemli adımı olan kurumsal kimlik ve resmi kuruluş aşamalarını tamamlayarak “KISWAH” olarak üretime başladık.

 

Birbirinden özel 7 koleksiyona sahipsiniz. Koleksiyonlarınız, ilham kaynaklarınız ve hikayeleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Her bir koleksiyonumuz adeta bir marka kadar güçlü. Bunun sebebi; koleksiyonlarımızın her birinin çok yoğun tarihsel ve tasarımsal süreçlerle oluşturulması. ‘Zaman Üstü Birlik’ kapsamındaki tüm çağlar, dönemler bizim için ilham verici kaynaklar.  Koleksiyonlardan detaylı bahsetmek gerekirse: Unity, birlik olmaktan aldığı ilhamı saflık ve ustalıkla birleştiriyor, Golden Age ihtişamın en sofistike halini yansıtıyor,  Al-Andalus tarihin en şiirsel zamanlarına atıfta bulunuyor, Classics imparatorlukların büyülü dünyalarını bize sunuyor, Neoclassics tarihin derin anlarını modern bir bakış açısı ile ele alıyor, Sacred Art tarihi sanatları usta zanaatkarlıkla buluşturuyor, KISWAH Infinite Jewellery ise en kutsal yaşanmışlığı bize getiriyor.

 

Kiswah Jewellery’i sektörde ayrıştıran en önemli özellikler nedir?

Ön çalışmalarımız en büyük ayrışma noktamız. Bulgularımız ve hikayelerimiz akademik çalışma boyutunda araştırmalara dayalı. 25 yıllık sektör tecrübemiz, konu hakkında dünyadaki en geniş arşivlerden biri olan kitaplığımız ve akademisyenler, tarihçilerden oluşan ekibimiz ile önce tarihsel bulguları çıkartıp sonrasında tasarımsal sürece geçiyoruz.
Tasarımsal süreçte ise en büyük farklılaşmamız her eserin bir hikayeden beslenmesi ve bunun ötesinde birçok sanatı ve zanaatı içinde barındırması. Aynı tasarımın içerisinde hem kakma, hem hat hem de tezhip sanatından alıntılar bulabilmek mümkün. Bu gerçekten çok yoğun emek ve uzmanlık gerektiren bir ayrıştırma noktası.

3 kelimeyle “Kiswah Jewellery”i nasıl ifade edebilirsiniz?

Zaman üstü birlik, zanaat ve miras bırakılacak eserler…

 

KISWAH ile kimlere ulaşmak istiyorsunuz?

“KISWAH” ile Amerika’dan Güney Afrika’ya ve Asya’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyadaki sanata meraklı, zanaata ve özel eserlere özel ilgi duyan bir kitleye ulaşmak istiyoruz. Tasarımlarımız, kendisi ve sevdikleri için zaman üstü objeler ve mücevherler alma eğiliminde olan bir kitleye hitap ediyor.

 

Büyüme stratejilerinizden bahsedebilir misiniz? İş ortaklarınızı seçerken hangi kriterleri göz önünde bulunduruyorsunuz?

Hedefimiz, Türkiye’nin en özgün butik mücevher markası olmak. Altın ve değerli taşları değil, kültürümüzün ve medeniyetimizin sanat yansıması olan obje ve takıları sunan bir müze gibi algılanmak istiyoruz. 10 yıl içerisinde Ortadoğu, Malezya, Güney Afrika, İngiltere, Amerika’da tanınan ve saygı duyulan bir marka olmayı hedefliyoruz.

 

Çok özel bir koleksiyonla Istanbul Jewelry Show’a katılacaksınız. Koleksiyonunuzdan ve lansman sürecinden bahsedebilir misiniz?

Fuar bizim için oldukça kıymetlidir. 3 yıllık yoğun emeğin ve 25 yıllık birikimin sonucu olan markamızı ilk kez sunuyor olacağız. Fuara 7 değerli koleksiyonumuzla katılacağız. Bunların içinde Unity, Golden Age, Al-Andalus, Classics, Neoclassics, Sacred Art ve Kiswah Infinite Jewellery bulunuyor. Bu koleksiyonlar altında oluşturduğumuz eserlerin tarihsel ve tasarımsal süreçlerini yansıtacağımız bir müze konseptiyle markamızı lanse edeceğiz. Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.