Mücevher Fırsat Günleri yüzleri güldürdü

Mücevher Fırsat Günleri yüzleri güldürdü


Mücevher Fırsat Günleri yüzleri güldürdü

 

Mücevher Fırsat Günleri organizasyonunu 3 yıldır istikrarlı ve her yıl artan ilgi eşliğinde gerçekleştiren Sereks Fuarcılık; 11. organizasyonunu başarıyla geride bıraktı. Geçtiğimiz Aralık ayında önce Harbiye Askeri Müze’sinde ardından Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde kuyum üreticileri ile son tüketiciyi bir araya getiren Sereks Fuarcılık; yılın son günlerinde iki tarafın da yüzünü güldürecek bir çalışmaya imza attı. Şimdi gözler Sevgililer Günü öncesindeki 12. Mücevher Fırsat Günleri’nde…

 

Yılbaşı, Sevgililer Günü, Anneler Günü gibi çok önemli günlerin arifesinde kuyum üreticisi ile son tüketiciyi bir araya getiren Sereks Fuarcılık; başarılı iki farklı lokasyonda, mücevher  organizasyonunu geride bıraktı. Bu yıl, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen Mücevher Fırsat Günleri ile ilk kez organizasyonu Asya yakasına taşıyan Sereks Fuarcılık, Asya yakasında bundan sonra düzenli olarak bu etkinliği yapma kararı aldı. Sereks Fuarcılık Firma Ortağı Gökhan Yerdan; üreticilerin seri sonu, stok ve ihracat fazlası mücevherlerini, altın takılarını en uygun şartlar eşliğinde son tüketici ile buluşturduklarını, 2015 yılının sisli ve durağan ekonomik verileri eşliğinde, şartların el verdiği ölçüde başarılı sonuçlar elde ettiklerini söyledi.

Organizasyona katılan firmaların daha uygun şartlarda ve daha fazla çeşit eşliğinde katılım yapmasının öneminin son iki etkinlikte net bir şekilde görüldüğünü vurgulayan Gökhan Yerdan; “Bu organizasyonların iki taraf için daha verimli olması adına uygun fiyatlı ürünlerin sayısının artması, katılımcı firmaların ürün çeşitliliklerini çoğaltmaları hususlarına dikkat çekeceğiz” dedi.

İki organizasyonunun medyada geniş yer bulduğunu, Asya yakasında ilk kez düzenlenmesine karşın bölgeden memnun ayrıldıklarını belirten Yerdan; “Artık üreticilerimiz bu tip organizasyonları bir tanıtım platformu olarak kabul etmeye başladı. Bu organizasyonlarda tanıştığı kişiler ile yıl içinde farklı zamanlarda biraya gelebiliyor ve ticaretini yıla yayıyor. Bu bağlamda artık organizasyonun verimliliğini, etkinlik esnasında elde edilen sıcak satış rakamlarına indirgemek doğru olmayacaktır. Etkinlikten sonra çok daha iyi sonuçlar elde eden birçok sektör mensubumuzun güzel haberlerini alıyoruz” diye konuştu.

Şimdi yılın ilk Mücevher Fırsat Günleri organizasyonuna hazırlanmaya konsantre olduklarını, 9 Şubat ile 14 Şubat tarihleri arasında Harbiye Askeri Müze’de bu sefer sevgilisine hediye almak isteyenlerin imdadına yetişeceklerini sözlerine ekleyen Yerdan; mevcut 35 katılımcı kotalarını koruduklarını, 35 katılımcı arasından %15’inin değişebileceğini, farklı markaların katılımının son tüketici açısından da avantajlı olacağını dile getirdi.

 Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.