Mustafa Tuz: Mezopotamya Fuarı’na destek vermek boynumuzun borcu!

Mustafa Tuz: Mezopotamya Fuarı’na destek vermek boynumuzun borcu!


Mustafa Tuz: Mezopotamya Fuarı’na destek vermek boynumuzun borcu!

Tuz Gold, yaklaşık 34 yıldır 22 ayar olarak şekil verdiği CNC bilezik, şarnel ve tel bilezik modellerini Şanlıurfa ve çevre illeri başta olmak üzere ülkenin birçok noktasına toptan olarak pazarlıyor. Darphane’den aldığı sarrafiye ürünlerinin Şanlıurfa’da dağıtımını yapan Tuz Gold, aynı zamanda üreticilere de has altın hizmeti veriyor. Fuar nedeniyle birçok yeni müşteri kazandıklarını açıklayan Tuz Gold firma sahibi Mustafa Tuz, organizasyonla ilgili olarak “Gelecek fuarlara katılmak da boynumuzun borcudur.” dedi. 

Diyarbakır’da üç yıl aradan sonra ikinci kez gerçekleştirilen Mezopotamya Mücevher Fuarı’na sadece Diyarbakır ve İstanbul’dan değil, çevre illeri başta olmak üzere birçok bölgeden kendi alanlarında uzman, öncü firma ve markalar katıldı. Bu firmalardan biri de Şanlıurfa’da 1984 yılından beri faaliyet gösteren Tuz Gold. Tuz Gold firma kurucuları, 1984 yılında mesleğe perakende piyasasında adım atmış. 1993 yılında ise kuyumculuğun üretim hattında bilezik imalatına başladı. Tuz Gold, bugün 22 ayar olarak şekil verdiği CNC bilezik, şarnel ve tel bilezik modellerini hem üretiyor, hem de Şanlıurfa ve çevre illeri başta olmak üzere ülkenin birçok noktasına toptan olarak pazarlıyor. Firma ayrıca, Darphane’den aldığı sarrafiye ürünlerinin Şanlıurfa’da dağıtımını gerçekleştiriyor. 2015 yılındaki fuara da katıldıklarının altını çizen Tuz Gold firma sahibi Mustafa Tuz, “Allah kısmet ederse gelecek yıl da yine katılacağım. Mezopotamya Fuarı, olması gereken bir fuar. Doğu ve Güneydoğu, bakir bölgeler ve tanıtıma ihtiyacı var. Bölgenin firmaları olarak bizler, burada olmalıyız ki diğer büyük firmalar da gelsin. Fuara katılarak bölgenin yüksek potansiyelini ortaya koymalıyız. Belki de çok firma, güvenlik kaygısıyla gelmiyor; ama bence gelip görmeliler.”diyor.

Fuar nedeniyle birçok yeni müşteri kazandıklarını bildiren Mustafa Tuz, organizasyonla ilgili olarak da “Gelecek fuarlara katılmak da boynumuzun borcudur.” şeklinde değerlendirme yaptı. Tuz, “ Fuar, çok iyiydi, yeni müşteriler kazandık. Katılımcı bakımından da 2015 yılına göre çok iyiydi. Sadece, yurt içinden değil, farklı ülkelerden de misafirler geldi. Tuz Gold olarak bölgemize hitap ettiğimiz tüm bilezik imalatçılarına has altın satıyorum. Has sattığımız müşterilerle rekabet ortamı olmasın diye bilezik çeşitlerimizi bu fuara getirmedik. Fuara sarrafiye ve has olarak katıldık.  Mezopotamya Fuarı’na gelecek yıl da katılmak boynumuzun borcudur. Müşteri kazanmak ve sipariş yazmak için değil. Bu fuar, olmazsa olmazımız… Allah, bize bu gücü verdiği müddetçe destek vermemiz lazım.” diyor.

Piyasalarda düğünler nedeniyle hareketlilik yaşadıklarını vurgulayan Tuz Gold firma sahibi Mustafa Tuz, Ramazan’da ilk haftalarda işlerde düşme yaşandığını; ancak ikinci haftadan sonra işlerin hızlandığını dile getirdi.Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.