Sabahattin Gen Fuar, her yıl başka bir ilde yapılabilir!

Sabahattin Gen Fuar, her yıl başka bir ilde yapılabilir!


Sabahattin Gen Fuar, her yıl başka bir ilde yapılabilir!

Gen Kuyumculuk, Adana’da düzenlenen Çukurova Altın ve Mücevher Fuarı’na katılarak14-22 ayar takı çeşitleri, pırlanta ve alyans modellerini sergiledi. Gen Kuyumculuk firma sahibi Sabahattin Gen, Çukurova Mücevher Fuarı’nın her yıl adres değiştirmesinin bazı belirsizlikleri ortaya çıkardığını belirterek, organizasyonun belirlenen bir takvim ışığında Adana, Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta her yıl dönüşümlü olarak yapılabileceği önerisinde bulundu.

14-22 ayar ve pırlanta kategorilerinde zengin ürün çeşitleriyle dikkat çeken Gen Kuyumculuk,  İstanbul Mücevher Fuarı’ndan sonra 04- 06 Mayıs 2018 tarihleri arasında Çukurova Mücevher Fuarı’na katıldı. Bölgenin önde gelen firmalarından biri olan Gen Kuyumculuk firma sahibi Sabahattin Gen, daha önce Adana, Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta düzenlenen bu yıl da ilk adresi olan Adana’ya geri dönen Çukurova Mücevher Fuarı için dikkat çekici bir öneride bulundu. “Ben fuarın katılımcısıyım. Gelecek yıl, Gaziantep’te mi Adana’da mı olacak belli değil!”diyen Gen, “Fuarla ilgili sürekli bir kararsızlık var. Fuar, Adana’da mı, Gaziantep’te mi, Kahramanmaraş’ta mı yapılmalı.  Bu konunun; artık bir sisteme bağlanması lazım. Üç şehir de talipse bunun adının konması lazım.  Her yıl, bir ilde düzenlenebilir. Sürekli Adana’da olursa Kahramanmaraş’taki esnafın suçu nedir? Her yıl, Gaziantep’te olsa Adana’da da üretici var. Halbuki konuyu bir sisteme koysalar, tüm firmalar da kendini ona göre ayarlar.”dedi. 

Kelepçe ve bileklik modellerine büyük ilgi!
Gen Kuyumculuk firmasının özgün koleksiyonları, başta Adana ve çevre illeri olmak üzere İstanbul ve Konya’nın aralarında yer aldığı iç piyasada ülkenin her tarafına pazarlanıyor. Firma, yurt dışında ise dolaylı olarak Avrupa ülkelerinin yanı sıra Ortadoğu ülkeleriyle ticaret yürütüyor. 14- 22 ayar ve pırlanta alanındaki yeni ürün ve koleksiyonlarıyla Çukurova Fuarı’nda ziyaretçilerle buluşan Gen Kuyumculuk, fuardan memnun ayrıldı. Sabahattin Gen, özellikle ziyaretçilerin kelepçe ve bileklik modellerine büyük ilgi gösterdiğini bildirdi.

“Bizde çeşit çok. 22 ayarda kelepçe ve setler, tektaş ve beştaş yüzükler, 14 ayar kategorisinde bileklik ağırlıklı setler ve alyans üzerine bir talep oluştu. Adana ve çevre illerinin yanı sıra Doğu ve Güneydoğu illerinden fuara yeni müşteriler de geldi. Fuarımız, ticari anlamda iyi geçti diyebiliriz.”Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.