STORKS Mücevher, yaz tatili hazırlıklarına başlayan kadınları uyardı:

STORKS Mücevher, yaz tatili hazırlıklarına başlayan kadınları uyardı:


STORKS Mücevher, yaz tatili hazırlıklarına başlayan kadınları uyardı:

Yaz tatilinde mücevher kullanımına dikkat…

 Türkiye’nin ihracat şampiyonu STORKS Mücevher kadınların güzelliğine güzellik katan mücevherlerin yaz mevsiminde kullanılmasına ilişkin önemli uyarılar yaptı. Pırlantalı mücevherlerin cilde bir etkisi olmadığını ancak aynı şeyi bijuteri için söylemenin mümkün olmadığını belirten STORKS Genel Müdürü Hakan Kocabaş, güneş yağı, kum, tuz ve klorun mücevherleri olumsuz etkileyebileceğini söyledi.

Türkiye’nin en eski mücevher markası ve pırlantalı mücevher ihracatı şampiyonu olan STORKS Mücevher Genel Müdürü Hakan Kocabaş,kadınları yaz aylarında takı kullanımı konusunda uyardı.

Sıcak hava ve güneşin pırlantalı mücevherlerde etkisinin olmadığını, ancak özellikle güneş kremlerinin mücevher için zararlı olduğunu söyledi. Özellikle altının güneş kremini hemen çektiğini söyleyen Kocabaş, bu durumun da altının çok bozuk ve eski bir görünüme sahip olmasına neden olduğunu belirtti. 

Hassas cildi olanların güneşlenme konusunda doktorlarına mutlaka danışmasını isteyen Kocabaş, pırlantalı mücevher ve altın takıların hassas ciltlerde olumsuz bir tepki yaratmasının çok nadir görünen bir durum olduğunu; ciltte oluşan kaşıntı ve kızarıklıklar gibi alerjik tepkilere daha çok bijuteri takıların neden olabileceğini anlattı.

Kocabaş’ın bir başka uyarısı da yüzme sırasında yaşanabilecek durumlar… Klor ve tuzun altının daha sönük görünmesine neden olduğunu söyleyen Hakan Kocabaş, suda yüzüklerin parmaktan kolaylıkla çıkabileceğini; özellikle yağlı ciltlerde ve kullanılan yağ nedeniyle normal zamanda sorun yaşanmazken mücevherlerin kolaylıkla bileğimizden ya da parmağımızdan çıkabileceğinin altını çizdi. 

Peki güneşlenirken ya da mayo ile hangi takılar tercih edilmeli? Mayo ile özellikle uzun zincirli takıların kullanılmasının çok şık bir görünüme neden olduğunu belirten STORKS uzmanları yüzme sırasında mücevher kullanılmaması konusunda uyarıda bulundu. Hakan Kocabaş sözlerini şöyle tamamladı:

“Hanımlarımız haklı olarak şıklıklarından vazgeçmek istemiyorlar. Ancak deniz ve güneşlenme kısmında özellikle klor, tuz ve yağ gibi yan etkiler mücevhere zarar veriyor ve renginin sönük görünmesine sebep olabiliyor. Bu arada özellikle kalın ve hacimli mücevher kullanımı güneşlenme sırasında tende izlere neden olabilir. Bu nedenle mümkün olduğu ölçüde güneşlenme ve yüzme sırasında mücevher kullanılmamasında yarar vardır.”

Hakan Kocabaş, plaja mücevherleri ile gitmek isteyen hanımları kullanımın yanı sıra mücevherlerin güvenliği konusunda da uyardı ve özellikle otel kasalarının kullanılmasının güvenlik açısından riskleri en aza indireceğini belirtti.Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.