Zerya Gold- Nuzar Kuyumculuk, sponsorluğa ‘Devam’ dedi!

Zerya Gold- Nuzar Kuyumculuk, sponsorluğa ‘Devam’ dedi!


Zerya Gold- Nuzar Kuyumculuk, sponsorluğa ‘Devam’ dedi!


Diyarbakır’daki ikinci düzenlenen ve bölgedeki kuyumculuk piyasasına önemli hareket getiren Mezopotamya Mücevher Fuarı’na sponsor olarak destek veren Zerya Gold- Nuzar Kuyumculuk, 2019 yılında da etkinliğe sponsor olarak katkı sunmaya hazır. Zerya Gold – Nuzar Kuyumculuk firma ortaklarıKamuran Kaya ve Zülfikar Ortaç, fuarın beklentilerini fazlasıyla karşıladığını belirterek, fuar için sponsorluk başta olmak üzere her konuda ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını bildirdi.

Son yıllarda turizm, ulaşım ve konut alanındaki yatırımlarla bölgenin yıldızı parlayan illerinin başında gelen Diyarbakır, kongre, fuar ve organizasyonlarla hızla kabuk değiştiriyor.  Bu etkinliklerden biri de ilki 2015 yılında yapılan Mezopotamya Mücevher Fuarı… 27-29 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenen 2. Mezopotamya Mücevher Fuarı’na bölgenin en büyük üreticilerinden biri olan Nuzar Kuyumculuk ve Zerya Gold firması, ana sponsor olarak destek verdi. Bölgeye düğün sezonunda hareket getiren fuarın sponsorluğunu üstlenen Zerya Gold ve Nuzar Kuyumculuk, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde tanınan ve sevilen köklü firmalardan biri. Zerya Gold – Nuzar Kuyumculuk firma ortaklarıKamuran Kaya ve Zülfikar Ortaç, fuarın beklentilerini fazlasıyla karşıladığını söyledi.

“Ana sponsor olduğumuz 2. Mezopotamya Fuarı’nda beklentilerimizi fazlasıyla karşıladık. İran, Azerbaycan ve Irak’tan gelen alıcılarla iş bağlantıları yaptık. İnşallah, önümüzdeki dönemde de onlara siparişlerini teslim etmiş olacağız. Beklediğimizden fazla ziyaretçi geldi ve yine beklentilerimizden fazla bağlantı kurduk.  Çeşitli illerden gelen kuyumcularla da önemli iş görüşmeleri yaptık.”

 

Elimizi yine taşın altına koymaya hazırız!
Zerya Gold – Nuzar Kuyumculuk firma ortaklarıKaya ve Ortaç, gelecek yıl da fuara ana sponsor olarak destek vereceklerini dile getirdi. “Gelecek yıl da katılacağız, ana sponsor olarak elimizi taşın altına koyacağız. Memleketimiz için gerekli imkanları sağlayacağız. Fuarla gerek kültürel tanıtım, gerekse sosyo- ekonomik faaliyetlerle destek vermiş olacağız.” 

Ağırlıklı olarak bölgede talep gören modelleri üreten ‘Nuzar’ markasıyla toptan satış yapılırken, Zerya Gold olarak perakende mağazacılık hizmeti veriyor. Talebe göre pırlanta üretimi yapan marka, 22 veya 21 ayarda yöresel takı modellerini hayata geçiriyor. Bu ürünleri örneklemek istersek; tasarımları Nuzar markasına ait olan Urfa akıtması,  Diyarbakır işi olan Halep kordonu, top setler, paralı setlerin tümü, markaya ait alyans ve bilezik modelleri sayılabilir. Zerya Gold adı altında biri İstanbul’da, ikisi Diyarbakır’da olmak üzere 3 mağaza hizmet sunuyor. Kaya ve Ortaç, fuarda 22 ayar yüzük modelleri ve el işi kategorilerinde geliştirdikleri ürün gruplarının çok ilgi gördüğünü dile getirdi.“Iraklı müşterilerimiz genelde 21 ayar talep ettiler. Onların taleplerini karşılamak için 21 ayar da yapacağız.  Cilalı yüzük modellerimiz, el işi kişniş ve akıtma modellerimiz ve yöresel takılarımız talep gördü.”.

Firma, Mezopotamya Fuarı’nın yanı sıra gelecek yıllarda İstanbul Mücevher Fuarı’na da katılmak istiyor. Zerya Gold- Nuzar Kuyumculuk, İstanbul Kapalıçarşı’da hizmete açtığı mağazayı büyütmenin planlamasını yapıyor. Firma ortakları, Franchising olarak değil, kurumsal kimliğimizi oluşturup kendi şubelerini açarak büyüme stratejisini tercih ediyor.Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.