D

iaz Pırlanta ,Pazarda Yerini Aldı.2019 yılında Küçük Bir Ofis Kurarak Taş Satışı ile Türkiye Pazarına Giren Diaz Pırlanta,Montür ve Mücevher Üretiminde de Varlık Göstererek Hızla Pazarda Yer Edindi.Tüm Faliyetlerini nuruosmaniye Şeref Efendi Sokak Girişindeki Merkezinde Yürüten Marka Çıplak Taş ve Bitmiş Mücevherden Oluşan Zengin Ürün Gamı Başlanğıçta Ekim - 2021İstanbul Mücevher Fuarından Sonrasında ise Dünyanın Önde Gelen Mücevher Etkinliklerinden Görücüye Çıkacak.

         DİAZ PIRLANTA, PAZARDA YERİNİ ALDI

Kurucu ortaklarının her birinin meslekteki yaklaşık 30 yıllık deneyimleriyle 2019 yılının Şubat ayında İstanbul’da küçük bir ofiste faaliyete geçen Diaz Pırlanta, ilk başlarda sadece pırlanta taş satışı ile iştigal etmekte iken aynı yılın sonunda yatırım ve büyüme kararı aldı. 2019 yılı sonlarında yapılan fizibilite çalışmaları neticesinde firma montür ve mücevher üretimi alanında da faaliyete geçti. Bu kapsamda Cağaloğlu Şeref Efendi Sokak girişindeki binayı tadil ederek tüm faaliyetlerinin merkez üssü haline getirdi. Zorlu Covid 19 pandemisi koşullarına rağmen hedeflenen sürede tadilat çalışmalarını tamamlayan Şirket, 23 Kasım 2020 tarihinde yeni binasında müşterilerine hizmet vermeye başladı. Diaz Pırlanta Genel Müdürü Haluk Yancı, yeni binalarına taşınma süreciyle ilgili detayları paylaşırken; “Şirketimizin kurucuları, sektörde 30 yılı aşan deneyimlerini Türkiye’ye yönlendirme kararı alarak, yurtdışında sürdürdükleri faaliyetlerini Türkiye’ye taşıdılar. 2018 yılının sonlarında başladığımız ön çalışmalar, 2019 yılı Şubat ayında Diaz Pırlanta’yı kurmakla neticelendi. Montür ve mücevher üretimi alanında da ilerledik. Uzun vadeli hedeflerimiz arasında hem yurt içinde hem de yurt dışında şubeler açmak bulunuyor” sözleriyle gelecekle ilgili de dikkat çekici mesajlar verdi.

Zengin taş stoğu

İç piyasa ve yurt dışı pazarlarda kendine büyük hedefler çizen Diaz Pırlanta, ürün yelpazesini de oldukça geniş tutuyor. Şirket Genel Müdürü müşterilerine sundukları ürün gamları konusunda bilgi verirken, tasarımı tümüyle kendilerine ait olan modellerin üretimine yakın zamanda başlayacakları müjdesini verirken;

“Toptan ve perakende olarak her boyutta çıplak taş satıyoruz. Aynı zamanda mücevher ve montür üretim ve satışı üzerine de faaliyet gösteriyoruz. Bünyemizde her boyutta stoğumuz mevcut. Bu alanda fiyat ve kalite bakımından oldukça iyi olduğumuzu düşünüyoruz. Her tercihe uygun ürünlerimiz var. Mücevher ve montürde hem klasik, hem de çok tüketilen sade modellerin montürlerini ve mücevherlerini üretip satıyoruz. Firma olarak ürün yelpazesini de geliştirmeye çalışıyoruz. Bu anlamda, bizzat bize ait tasarımlar üzerinde çalışıyoruz. Yakın gelecekte bu tasarımlarımızın üretimlerine de başlayacağız.” Dedi.

Yeni mağazalar yolda

Diaz Pırlanta Genel Müdürü Yancı, Türkiye’nin iddialı markalarından biri olmak amacıyla yola çıktıklarını, bu vizyon ışığında orta ve uzun vadede yurt içi ve yurt dışında yeni mağazalar açmayı planladıklarını ifade etti.

“ Diaz Pırlanta olarak büyümek ve bu alanda Türkiye’nin iddialı firmalarından biri olmak amacıyla yola çıktık. Yavaş yavaş bu alanda da rüştümüzü ispatladığımızı ve adımızı duyurduğumuzu inanıyoruz”

Alışveriş sitelerinde de olacağız

Montür ve bitmiş mücevher kategorisinde özgün modellerini yurt içi yurt dışına servis eden marka, pazarlama konusunda e-ticaret ve sosyal medyayı aktif kullanıyor. Yancı, ürünlerini yakın bir zaman içerisinde alışveriş siteleri üzerinden müşterileriyle buluşturacaklarını ifade etti.

“Kendi web sitemizi kurduk, yaklaşık iki aydır verimli olarak hizmet veriyor. Sosyal medya ekibimiz var. Facebook ve İnstagram’da varız. E- ticarette hem kendi sitemiz üzerinden, hem de yakın zamanda bağlantı kurduğumuz, hepsiburada.com, gittigidiyor.com alışveriş siteleri üzerinden satışa başlayacağız.”

 

 

Fuar vizyonu

Zengin taş stoğu, mücevher ve montür kategorisinde özgün modeller hazırlayan Diaz Pırlanta, müşterileriyle bir araya gelmek amacıyla fuar platformlarında boy gösterecek. Marka, bu hedef kapsamında 07-10 Ekim 2021 Ekim- İstanbul Mücevher Fuarı’nda yerini alacak. Marka, İstanbul Fuarı’nın hemen ardından gerçekleşecek Bahreyn Mücevher Fuarı’nda ürünlerini sergileyecek.

TOP

Kuyumcu & Mücevherat Dergisi